Podróż po wnętrzu biurowca, cz. 2

sty 31, 2022Meble dla firm, Produkty - stoły

Witamy ponownie w niezwykłym wnętrzu biurowca – siedziby międzynarodowej firmy kosmetycznej, gdzie natura przeplata się z nowoczesnością, a biznesowe wyzwania realizuje się w otoczeniu ciepłych, przyjaznych barw i materiałów. Dziś zaprosimy Was nieco dalej, bo do reprezentacyjnych przestrzeni, gdzie otoczenie jest tym bardziej istotne, gdyż to tu właśnie zapadają ważne decyzje. Mowa o głównej sali konferencyjnej i biurze prezesa, do których mieliśmy ogromną przyjemność wykonać meble. Chodźcie z nami.

Biurko z kontenerem biurowym do gabinetu z żywicą

Historię początku współpracy Malita Just Wood i pani Eweliny – architektki, która projektowała wnętrze biurowca – znacie już z naszego poprzedniego bloga. Jeśli chcecie ją sobie przypomnieć, zajrzyjcie tu: Podróż po wnętrzu biurowca, cz. 1.

Wiecie już więc, że oprócz całego wyposażenia recepcji, wykonaliśmy również:

  • meble do sali konferencyjnej ze szlachetnego, pięknego dębu: stół, komody, półki ścienne i naturalne drzewo w rogu pomieszczenia,
  • oraz biurko z kontenerem biurowym, zabudowę meblową, stół i stolik w biurze prezesa, ze wspaniałego orzecha z granatową, eksponującą kolory marki, żywicą.

Aranżacja przestrzeni miała odzwierciedlać ducha marki – naturalność, jednocześnie jednak podkreślać profesjonalizm firmy nowoczesnym sznytem. Wspólnym celem projektanta wnętrz i wykonawcy było osiągnięcie tego za pomocą doboru materiałów i dopieszczenia detali. Czy się udało? Oceńcie sami.

Wielki dębowy stół konferencyjny

Nowoczesna i naturalna – sala konferencyjna

W każdej firmie pełni rolę miejsca spotkań, więc powinna być reprezentacyjna – sala konferencyjna. Do tej wyjątkowej, mieszczącej się w opisywanym biurowcu, wykonaliśmy zestaw mebli dębowych. Zapraszamy dalej.

Sercem każdego domu najczęściej jest stół kuchenny lub jadalniany. To on zaprasza domowników do rozmowy, posiłku czy odpoczynku. W przestrzeni biurowej również istnieje miejsce, gdzie zawiązuje się ważkie rozmowy i rozwiązuje problemy. W naszym wnętrzu jest to zachwycający wielkością i potęgą stół konferencyjny. Doskonale dopasowany materiał: nobliwe, szlachetne drewno dębu to świadomy wybór – podkreśla szacunek dla tradycji, ale jednocześnie z blatem ozdobionym żywicą i pokrytym błyszczącym lakierem – akcentuje nieschematyczne podejście do każdego zagadnienia. Deski mają piękne, duże sęki i płynną naturalną krawędź, na czym bardzo zależało inwestorowi.

Czy wiecie, że blat stołu jest tak gigantyczny, że przez kilka dni zajął nam całą stolarnię? Po złączeniu 2 elementów stół ma 8 m długości i waży ok. 700 kg. Wyobraźcie sobie, że do sali wnosiło go… 6-ciu mężczyzn!

Drewniany stół konferencyjny z dębu

Kolejna, ciekawa historia dotyczy półek ściennych. Wykonane również z dębu i wykończone podobnie, jak blat stołu, zajmują całą jedną ścianę. Musiały być stabilne, więc ich montaż nie należał do najłatwiejszych zadań – do późnych godzin wieczornych nawiercaliśmy dziury w ścianie, montowaliśmy pręty i wpuszczaliśmy kotwę chemiczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, półki są w stanie udźwignąć nawet ok. 30 kg, bez zastosowania podpórek.

Do kompletu wykonaliśmy także dwie dębowe szafki na szkło i napoje oraz… naturalne drzewo, stojące w rogu pomieszczenia. Miało być jak najmocniej w zgodzie z naturą, więc po prostu wybraliśmy odpowiednie drzewo grabu, okorowaliśmy je, wyszlifowaliśmy i zaolejowaliśmy.

Dębowe szafki zaolejowane

Barwy marki w biurze prezesa

Podróż kontynuujemy, wchodząc do gabinetu prezesa. Od progu zachwycają wyjątkowe meble – biurko z przedłużeniem w postaci niewielkiego stołu konferencyjnego oraz stolik kawowy przy wygodnej sofie oraz fotelach. Koncepcja wnętrza biurowca miała być niezwykle spójna – projektantka wnętrz postawiła na: naturę, orzech, żywicę i połysk. Doskonale to widać w tym właśnie pomieszczeniu.

Spójrzcie na blaty. Pomiędzy naturalną, okorowaną krawędzią desek orzecha wije się niebieska wstęga żywicy, w fantastyczny sposób podkreślając usłojenie i naturalne odcienie drewna. Pokrycie mebli lakierem w połysku nasyca barwy, sprawiając, że przyciągają wzrok jeszcze intensywniej. Proste, minimalistyczne nogi dodają elegancji – w końcu urzęduje tu główny zwierzchnik przedsiębiorstwa. To ponadczasowa, lekka i nowoczesna kompozycja faktur, kolorów i struktur.

Biurko ze stołem konferencyjnym z żywicą epoksydową
Biurko z przedłużeniem z żywicy
Stolik kawowy z drewna orzechowego z żywicą

Wnętrze jak majstersztyk sztuki stolarskiej

Idealne wnętrze biurowca powinno nie tylko zachwycać estetyką, ale i współgrać z celami marketingowymi firmy. Czasem nie wystarczy zaprojektowanie jasnej, minimalnej, funkcjonalnej i eleganckiej przestrzeni. By zachwycała każdym detalem, trzeba właśnie o najdrobniejsze szczegóły zadbać. By odwiedzający za każdym razem zauważył i zadziwił się, jak dogłębnie wystrój został przemyślany. Zdaje się, że udało się osiągnąć taki efekt we wnętrzu tego biurowca. Na pewno zostawiliśmy w nim kawał serca i mnóstwo pracy.

I kiedy potem usłyszeliśmy od pani Eweliny z Eh Studio, że: „spośród wielu producentów, niebanalnych mebli i dodatków, to właśnie oni zwrócili moją uwagę. Piękne, naturalne drewno, kunszt i precyzja, możliwość przeistoczenia w mebel każdej mojej wizji – to wszystko, czego potrzeba dla projektantki z duszą artysty i okiem rzemieślnika.”, to nasze malitowe dusze czują się w pełni usatysfakcjonowane.