Podróż po wnętrzu biurowca, cz. 1

sty 30, 2022Meble dla firm, Produkty - stoły

Jest nowocześnie, biznesowo, ale też ciepło i naturalnie. Wystrój wnętrza od wejścia zachwyca i wprowadza odwiedzającego w aktualne trendy. To recepcja biurowca, gdzie mieści się siedziba międzynarodowej firmy kosmetycznej.
Wspólnym zadaniem architekta i naszych stolarzy był taki dobór materiałów i dopieszczenie detali, by aranżacja przestrzeni korespondowała z wizją marki, odzwierciedlała jej meritum – naturalność.

Pozwól, że oprowadzimy Cię po tym unikalnym wnętrzu.

Zaczęło się od… żywicy

To jeden z najdłuższych i największych projektów Malita Just Wood. Inwestor marzył o umieszczeniu w swoim biurze drewnianego stołu z żywiczną rzeką. Architektka – pani Ewelina ze studia Eh Studio – szukała stolarni z oryginalnymi, nietuzinkowymi i drobiazgowo opracowanymi realizacjami. Zależało jej także na profesjonalnym podejściu oraz doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku. W ten sposób, podczas targów Warsaw Home w 2018 roku, trafiła na Malita Just Wood.

Pani Ewelina z ogromnym zaangażowaniem i oddaniem planowała przestrzeń biurowca – każdy mebel projektowała indywidualnie, dbając o detale i obmyślając wykończenia. Tego samego wymagała od swojego wykonawcy, czyli od nas. Zależało jej na realizacji wizji, ale również na równoprawnym partnerze, z którym może przedyskutować szczegóły koncepcji. Stąd wiele miesięcy rozmów, szkiców, wizualizacji, wymiarowania i aranżacji.

Nowoczesna recepcja z litego drewna orzecha w biurowcu

Zanim przystąpiliśmy do realizacji, przygotowaliśmy próbki drewna dębu i orzecha z żywicą. Ostatecznie padło na orzech w biurze prezesa i szlachetne, piękne drewno dębu do sali konferencyjnej. Została wybrana atramentowo granatowa żywica do stolika kawowego w recepcji i stołu w gabinecie prezesa. Wszystkie ustalenia zaowocowały podpisaną pod koniec maja 2019 roku, umową, która obejmowała wykonanie mebli:

  • do recepcji (stolik przy fotelach, lada recepcyjna i stand drzewo),
  • do sali konferencyjnej (stół, wiszące półki, szafki, naturalne drzewo),
  • do gabinetu prezesa (biurko, stół, zabudowa meblowa).

Jednym z ciekawszych wyzwań, jakie napotkaliśmy podczas realizacji tego projektu, był fakt, że każdy z elementów drewnianych miał być przesiąknięty żywicą! To fantastyczny pomysł, ale także niezwykle trudny zabieg, który wyjątkowo podkręca kolorystykę mebli i zamyka naturalne pory, by powierzchnia drewna była gładka i jednolita. Polakierowanie mebli lakierem na wysoki połysk dopełnia efekt.

Meble do biura - recepcja z litego drewna, orzech

Prace nad realizacją zamówienia Malita Just Wood rozpoczęła w maju 2020 roku. Przekazanie w pełni ukończonego projektu odbyło się na początku lipca 2020 roku. Efekt jest naprawdę wyborny, więc zapraszamy do wycieczki po tym niezwykłym wnętrzu biurowca.

Przykuwająca wzrok recepcja

Podróż rozpoczynamy od recepcji. Mieszcząc się na prestiżowym, pokazowym parterze biurowca, musiała stanowić element, który pozwoli zabłysnąć firmie Inwestora. Natura, orzech, żywica, połysk – to 4 elementy stanowiące kolumny spójnej koncepcji tego pomieszczenia:

  • modernistycznej bryły lady recepcyjnej,
  • standu-półki w kształcie drzewa służącemu do ekspozycji produktów firmy,
  • stolika z orzecha z żywiczną rzeką koloru granatowego, wpisującego się w barwy marki.

Lada recepcyjna to majstersztyk, zarówno w odczuciu pani architekt, jak i naszym. Jako pierwsza ukazuje się oczom odwiedzającego, a kolejne elementy aranżacji stanowią kontynuację i rozwinięcie wizji. Najpierw widać nowoczesną w kształcie białą bryłę i nałożone na to, „krzyżujące się” drewniane belki z litego drewna orzecha. Naturalny kolor drewna podkreślony jest przez żywicę, którą są przesycone belki. Od wewnętrznej strony lady usytuowane są dwa stanowiska pracy. Duży obraz z mchu nad ladą, stanowiący niezwykły akcent kolorystyczny, uzupełnia tę piękną kompozycję.

recepcja obraz z mchu chrobotek nowoczesny styl
Lada recepcji z litego drewna orzechowego

Stand z półkami odwzorowujący prawdziwe drzewo był najtrudniejszym elementem do wykonania, ze względu na bardzo funkcjonalny charakter mebla. Gałązki „drzewa” miały być idealne wypoziomowane tak, aby ciecz w kosmetykach utrzymywała poziom. Mebel jest połączeniem litego drewna i forniru, z idealnie spasowanymi i dobranymi kolorystycznie elementami tak, by nie było widać różnicy pomiędzy obłogą a deską. Dzięki temu wspaniale komponuje się z całością pomieszczenia i zwraca uwagę misternością wykonania.

Stand z półkami z drewna i forniru
stolik kawowy zywica epoksydowa stylowe wnetrza boho scandi

Granatowy kolor znajduje się w logo firmy, dlatego też właśnie tej barwy żywiczna rzeka płynie w stoliku umieszczonym pomiędzy dwoma designerskimi fotelami. Dzięki temu mebel perfekcyjnie spaja wszystkie pozostałe fragmenty aranżacji. Inwestor zażyczył sobie, by deski orzecha w stoliku miały dużą ilość kory oraz ciekawą naturalną krawędź i z chęcią to życzenie spełniliśmy. Wysoki połysk lakieru cudownie podkreśla barwy mebla.

nowoczesne Fotele w kolorze logo firmy
Stolik z rzeką żywicy i kory

Precyzyjnie, jak spod… architektonicznego ołówka

Całe wnętrze biurowca to niezwykle kunsztownie zaprojektowana, harmonijna aranżacja. Miała zachwycać odwiedzających klasą i jakością oraz zaznaczyć i podkreślić atuty marki. I, jak zwykle – tu też zostawiliśmy kawał swojego malitowego serca. Tym bardziej cieszymy się, że do tak „koronkowej roboty” pani architekt wybrała nas – Malita Just Wood.

„Zamysł był ambitny, rozrysowany każdy szczegół. A wykonanie? Idealne, precyzyjne, identyczne jak spod mojego ołówka elektronicznego 🙂 Z czystym sumieniem mogę wątpić, czy ktokolwiek inny zadowoliłby tutaj moje wysokie wymagania estetyczne” – te słowa pani Eweliny z Eh Studio niezmiernie nas radują. A w kolejnym odcinku będziemy kontynuować naszą podróż po wnętrzu biurowca – zapraszamy!