Autentyczny i dodający charakteru – stolik kawowy z żywicą epoksydową

sie 5, 2021Produkty - stoły, Stolik kawowy

Charakterystyczne, przyciągające wzrok i często stanowiące dominujący akcent we wnętrzu, w którym się znajdują – takie są meble z logo Malita Just Wood. Jeśli zastanawiasz się, jak wykonany przez nas stolik kawowy może wyglądać we współczesnej, nowoczesnej aranżacji mieszkania czy domu – podpowiadamy. Oto efekty kolejnej sesji zdjęciowej studia Follow the Flow – historia nie tylko powstawania mebla, ale i dopasowywania go do wnętrza. Opowieść o drobiazgowym dobieraniu detali, by ten okrągły stolik kawowy z rzeką w pełni wybrzmiał w pomieszczeniu.

„Tworząc tą aranżację, staraliśmy się zbudować przytulny i autentyczny salon. Taki, który jest dostępny dla każdego, ale pod żadnym pozorem nie jest nudny. Taki, który jest sercem domu i daje ukojenie po ciężkim dniu. Zależało nam na wnętrzu harmonijnym i strefie relaksu, dającej poczucie komfortu”
– to słowa fotografa ze studia Follow the Flow. Takie założenia przyjęliśmy wspólnie, przygotowując się do sesji fotograficznej naszego mebla. Jednocześnie zdjęcia, które pokazujemy, miały służyć nie tylko jako prezentacja, jak ten stolik kawowy z żywicą epoksydową może wyglądać we wnętrzu i do jakiego stylu pasuje, ale miały stać się także inspiracją i motywacją do zadbania o drobiazgi. Zobaczcie sami, czy nam się udało.

Stoliki kawowe z żywicą - inspirujące wnętrze etno, skandynawskie, boho

Malita historię zaczęła…

Kiedy projektujemy mebel taki jak okrągły stolik kawowy z rzeką, cała historia zaczyna się od deski. To ona nadaje rytm, wyznacza proces pracy i determinuje dobór kolejnych elementów mebla. Dlatego bardzo uważnie przyglądamy się drewnu – im bardziej spękana deska, im mocniej zaznaczony jest naturalny rysunek drewna, im lepiej zachowana kora, tym lepiej dla nas i… dla was. Tak było również w tym przypadku. Uzupełnienie blatu żywicą w określonym kolorze i decyzja o wyborze nóg stołu, to łączenie dwóch kompletne różnych stylów: nobliwej szlachetności drewna z nowoczesnym sznytem, jaki daje zimna stal. To z tego powodu nasze stoliki są tak uniwersalne i komponują się z prawie każdym stylem wnętrza.

Spójrzcie na te duże szpary, które magicznie wypełnia lazurowa żywica, uwydatniając rysunek drzewa i ukazując fenomenalny detal: naturalną krawędź kory. Barwa żywicy została tak dobrana, by podkreślić ciepłą, łagodną kolorystykę prawdziwego orzecha europejskiego, i jednocześnie pozostać na tyle krystaliczną i przejrzystą, aby przezierające przez nią światło dodało meblu lekkości i subtelności.

Stoliki kawowe - lazurowa żywica w drewnie blatu

Zwróćcie uwagę na obły, idealnie gładki rant stolika, na sposób, w jaki żywica wypełnia celowo pozostawione ubytki w drewnie.
Zdjęcia rewelacyjnie ukazują mnóstwo zaskakujących szczegółów. Wystarczy się przyjrzeć, aby sobie wyobrazić, jak odkrywamy i podziwiamy każdy detal, śledząc jego ścieżkę palcem. Przy porannej kawie, oczywiście.

Stoliki kawowe w stylu Etno, Scandi
Stoliki kawowe w stylu Boho, Etno, Klasyczne

Fotograf opowieść kontynuuje

„Przepiękny, żywiczny stolik od Malita Just Wood gra w naszej aranżacji pierwsze skrzypce i wychodzi na pierwszy plan. Jego blat kojarzy nam się z nurtem rzeki. Uwielbiamy na niego patrzeć. Dzięki niemu nasze wnętrze ożywa i dostaje charakteru. Niebieski i lazurowy kolor przemycamy także w akcentach i dodatkach, dodajemy rośliny, czekamy na promienie słońca i „voila” – zdjęcie gotowe”
– komentuje sesję fotograf.

To był cel sesji zdjęciowej: kontynuacja procesu tworzenia mebla. Jego prezentacja w naturalnym środowisku ma kluczowe znaczenie. Dzięki zdjęciom jesteście w stanie wyobrazić sobie, jak stolik kawowy z żywicą epoksydową będzie wyglądał w waszym wnętrzu lub jakie zmiany wprowadzilibyście, by pasował do stylu aranżacji.

stolik kawowy zywica epoksydowa stylowe wnetrza boho scandi

Dobór wnętrza oraz dodatków podczas sesji fotograficznej nie był przypadkowy. Nowoczesne wnętrze salonu jest ponadczasowe, bo naturalne drewno i materiały takie, jak bambus czy rattan, to uniwersalne surowce.

Neutralne kolory to najczęściej wybierane obecnie barwy, a unikatowy okrągły stolik kawowy z rzeką stanowi barwny akcent kolorystyczny, przysłowiową kropkę nad „i”. Kolor szkła koresponduje z meblem. Dzięki temu widać, że znakomicie sprawdzi się on zarówno w aranżacji w stylu boho, etno, scandi, ale też klasycznej czy industrialnej.

Drewno ociepla wnętrze, dodaje mu przytulności, a stal nóg oraz lekkość przejrzystego blatu żywicznego – subtelności, klasy i modnego charakteru. Sami oceńcie, jak efektownie stolik kawowy z żywicą epoksydową wygląda przy pełnym fotelu z kolorowym obiciem, ale i przy rattanowym.

Stoliki kawowe ręcznie tworzone styl morski, skandynawski
Inspiracje stoliki kawowe tworzone na zamówienie w stylu scandi, etno, boho

Dzięki współpracy z profesjonalistami ze studia fotograficznego Follow the Flow, którzy z zaangażowaniem pochylili się nad naszym projektem, mogliśmy oddać w Wasze ręce i przed Wasze oczy nasze dzieło, z pełną odpowiedzialnością za doskonale zaprojektowany mebel.

To autentyczny stolik kawowy z duszą. Przy tym – praktyczny i funkcjonalny. Unikatowy ze względu na oryginalność deski i barwę żywicy, ale na tyle klasyczny, by dodać charakteru wnętrzu w niemal każdym stylu. Piękna gra światła i odpowiedni dobór detali ma wyzwolić wyobraźnię, zainspirować i pomóc przy podjęciu decyzji lub… po prostu poczuć przyjemność z oglądania pięknych przedmiotów.

Inspiracją do powstania tego mebla był wzór stolika Aqua z kolekcji Żywica Połysk. Jeśli chciałbyś zamówić podobny, napisz do nas w tej sprawie!